آرشیو

ضرورت استفاده از کرنومتر

ضرورت استفاده از کرنومتر

زمان یکی از ضروری ترین مواردی است که در زندگی انسان بسیار کاربرد دارد. به اهداف و برنامه‌ریزی‌های کاری افراد نظم و سمت و سویی جهت‌یافته می‌بخشد. تعیین زمان و سنجش آن موجب تسریع در انجام کارها در زمان معین خود می‌گردد. این موضوع همواره مد نظر بشریت بوده است تا آنجا که در زمینه‌ی فراهم‌سازی شیوه‌ای نو در جهت تولید محصولات زمان‌سنج از قبیل کرنومتر ها پیش رفته است. کرنومتر نوعی زمان‌سنج است که با همین هدف یعنی سنجش زمان و جهت‌دهی به اهداف و برنامه‌ریزی‌های زندگی تولید شده است تا در هر لحظه به کمک انسان‌ها بیاید. امروزه نمونه‌های گوناگونی از این قبیل زمان‌سنج‌ها با توجه به نوع کاربردی که دارند در طرح‌های متنوع در بازار عرضه می‌گردد.

 

استفاده از کرنومتر با توجه به نوع کاربرد

این زمان‌سنج‌ها هر چه قدر در سایزهای بزرگتر تولید شوند کاربردشان هم به همان نسبت تغییر می‌کند و در مقیاس بزرگتر به کار می‌روند. یک نمونه‌ی بارز آن زمان‌سنج‌های بسیار بزرگی است که در استادیوم‌ها به کار می‌رود. زمان‌سنج‌های کوچکتر هم برای فعالیت ‌هایی در مقیاس‌ کوچکتر کاربرد دارد که البته شایان ذکر است که از دقت بالایی هم برخوردار هستند. مسابقات ورزشی نمونه‌ی واضح آن می‌باشد، چرا که این قبیل فعالیت‌ها نیاز به اندازه‌گیری زمان با دقت اندازه‌گیری بالا دارد. به طور کلی این ابزار در ظاهر یک وسیله‌ی ساده به نظر می‌رسد ولی در عمل یک ابزار پیچیده است و کارایی که بر اثر تولید آن حاصل شده است آن را به یک وسیله‌ی ضروری و حیاتی در دریانوردی، مأموریت‌های هوایی و حتی نظامی تبدیل کرده است.

فروش

در حال حاضر کرنومتر ها با سطح تکنولوژی بالاتر و طراحی مدرن‌تر که پاسخگوی هر نوع سلیقه‌ای است، تولید و به فروش می‌رسد تا از این طریق در دسترس تمام افراد در بازار فروش این قبیل محصولات  قرار بگیرد. امروزه استفاده از این نوع از زمان‌سنج‌ها در بین محصلین بسیار متداول شده است؛ طرح‌های جدید دیجیتالی بسیار متناسب با نیاز این دسته از افراد می‌باشد. هم اکنون این محصولات با توجه به نیاز بازار در کیفیت بالا و قیمت مناسب در حجم بالا به فروش می‌رسد.

کرنومتر 2016

 

کرنومتر یکی از وسایل اندازه‌گیری زمان محسوب می‌شود که در حال حاضر در سطح تکنولوژی بالا و طرح‌های متنوع تولید می‌شود و در بازار به قیمت مناسب به فروش می‌رسند. این محصول که از دقت اندازه‌گیری بالایی برخوردار است، به عنوان یکی از وسایل ضروری مسابقات ورزشی در نظر گرفته می‌شود. البته لازم به ذکر است که امروزه استفاده از نوع دیجیتالی آن در بین محصلین متداول شده است.