آرشیو

کاربرد لوپ

تعریف

لوپ همان میکروسکوپ است که در بخش های زیادی از آن استفاده می شود. احتمالا در رویاهای کودکی خود زمانی که به با وسایل پزشکی بازی میکردید نمونه اسباب بازی آن را دیده اید. در دانشگاه و در زمان تحصیل با نمونه های زیادی از لوپ مواجه شده اید و طعم شیرین کشف سلول ها در زیر آن را چشیده اید. اگر رشته تحصیلی شما دارای کارگاه ها و آزمایشگاه های زیادی بوده است، حتما بخشی از خاطرات دوران دانشجویی شما به امتحان کردن چیزهای مختلف در زیر آن ها توسط خودتان یا دوستانتان بوده است. پس میتوان نتیجه گرفت که این میکروسکوپ استثنایی در دنیای کودکی و بزرگسالی همه ما انسان ها حضور پررنگی داشته است.

کاربردها

قبلا به صورت مفصل در مورد کاربردهای این میکروسکوپ یا همان لوپ صحبت کرده ایم اما ذکر یک نکته لازم است. این میکروسکوپ را می توان در بخش های بسیار مهمی مثل صنعت هم مورد استفاده قرار داد.

لوپ آنالوگ

این یار دوران کودکی به صورت های مختلفی در دنیای پزشکی و صنایع مختلف دیده میشود. نمونه خاصی از آن آنالوگ نام دارد. آنالوگ بیشتر توسط تعمیرکاران حرفه ای برای تعمیر وسایل مختلف که نیاز به بزرگ نمایی دارند، استفاده می شود. قطعات الکترونیکی در بیشتر مواقع بسیار ریز هستند و برای دیده شدن حتما به میکروسکوپی خاص نیاز دارند. این میکروسکوپ یا همان لوپ می تواند آنالوگ باشد. تصاویر به کمک این نوع میکروسکوپ، تا چندین برابر بهتر از نمونه های دیگر نشان داده میشوند. با کمک این نوع میکروسکوپ شما می توانید حتی بردهای الکترونیکی را هم به راحتی تعمیر کنید و نوع قطعه را  به راحتی تشخیص دهید. اگر از این میکروسکوپ ها به خوبی استفاده نکنید، ممکن است خسارت زیادی به سطح قطعات شما وارد شود و فرایند تعمیرات به درستی انجام نشود. توانایی دیدن اجسام به صورت بزرگ تر در واقع ماهیت این نوع میکروسکوپ است که به خوبی رسالت خود را انجام می دهد. شما به کمک آن می توانید درشت ترین تصاویر را از اجسام داشته باشید.

لوپ

لوپ همان میکروسکوپ است که در بخش های زیادی از آن استفاده می شود. احتمالا در رویاهای کودکی خود زمانی که به با وسایل پزشکی بازی میکردید نمونه اسباب بازی آن را دیده اید. در دانشگاه و در زمان تحصیل با نمونه های زیادی از آن مواجه شده اید و طعم شیرین کشف سلول ها در زیر آن را چشیده اید.