آرشیو

کاربرد ترمومتر

ترمومتر چیست؟

ترمومتر در صنعت برای اندازه گیری دما استفاده می شود، شاید تصور شما تا به حال این بوده است که تنها ابزار موجود برای کنترل دما، دماسنج است. اما وجود این نوع دماسنج  حتما این معادله اشتباه شما را تغییر داده و باورهای درستی را برای شما ایجاد کرده است. باورهای درست زمانی قوت می گیرند که پاسخ های صحیحی برای اصلاح باورهای اشتباه جایگزین آن ها شده باشد. دماسنج یکی از این باورهای درست است زیرا شما ردی از آن را می توانید در صنایع مختلف بیابید. در کولرها و بیمارستان و تجهیزات مختلف این ابزار مورد استفاده قرار گرفته و به نوعی تبدیل به ابزار مهمی در صنعت شده است. جالب است بدانید که تنها وظیفه این ابزار اندازه گیری درجه حرارت نیست و وظایف مهم تری را نیز به عهده دارد. سیگنال های کنترلی خاصی توسط این نوع دماسنج ارسال می شود و می تواند بسیار در مسیر حرارت سنجی تعیین کننده باشد.

کاربرد

این نوع دماسنج برای نظارت دقیق بر روی موتورها استفاده می شود و از آن در سیستم های تهویه بهره برده می شود. بهترین کاربرد این ابزار در واقع در سیستم های اتوماتیک و نظارت بر نشتی و مشکلات ساختمان ها متجلی است. بهترین مزیت این ابزار مفید بودن آن برای تشخیص مشکلات پیچیده و مخفی است. در ساختمان ها و سازه های خاصی از این وسیله برای اندازه گیری دما استفاده می گردد.

انواع

اولین دسته دماسنج  را می توان نمونه لیزری دانست، لیزری بودن این سیستم به معنای این است که این ابزار با کمک لیزر دماها را اندازه گیری کرده و از مسیرهای دور توان اندازه گیری دما را خواهد داشت.

دومین دسته را نمونه دیجیتالی می دانیم که دماهای مختلف را به صورت سانتیگراد و فارنهایت نشان خواهد داد.

دسته دیگر مربوط به دماسنج  انبساطی و جیوه ای است که به علت وجود جیوه در آن و خطرناک بودن این ماده کم تر از آن استفاده می شود.

31.1138

ترمومتر در صنعت برای اندازه گیری دما استفاده می شود، شاید تصور شما تا به حال این بوده است که تنها ابزار موجود برای کنترل دما، دماسنج است. اما وجود ترمومتر حتما این معادله اشتباه شما را تغییر داده و باورهای درستی را برای شما ایجاد کرده است. باورهای درست زمانی قوت می گیرند که پاسخ های صحیحی برای اصلاح باورهای اشتباه جایگزین آن ها شده باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]